Precision One - zawody długodystansowe

zwycięzca Precision 1Zawody Precision One to przede wszystkim dobra atmosfera. Ostatnio da się zauważyć silnie zwiększające się zainteresowanie strzelectwem długodystansowym. Jest to bez wątpienia zmierzenie się z własnymi limitami. Jednym z lepszych miejsc w Polsce do takiej zabawy jest strzelnica Casull w Skarżysku-Kamiennej, gdzie 19 maja 2018 odbyły się zawody. Dnia poprzedniego zawodnicy przyjechali by przetrenować, zapewnione przez organizatorów konkurencje.

 

Konkurencja nr 1. „Precyzja”

Strzelcy za zadanie mieli oddać celne strzały na dystansie 500, 700 oraz 900m. Do każdej tarczy mogli oddać strzał 13 razy. Do klasyfikacji brane było pod uwagę 10 najlepszych trafień.

pojedynek australijskiKonkurencja nr 2. „Pojedynek Australijski”

W ciągu 5 sekund należało oddać 1 strzał do celu oddalonego o 500 metrów. Szkopuł tkwił w tym że na raz strzelało wielu strzelców. Osoba z najsłabszym wynikiem odpadała  (najdalej oddalony od środka). I tak aż do finału gdzie spotkało się dwóch najlepszych strzelców. Bardzo ciekawa konkurencja wywołująca u zawodników wiele emocji w trakcie strzelania jak i podczas oczekiwania na wynik.

Konkurencja nr 3. „Pojedynek Snajperski”

Tym razem celem były stalowe gongi oraz popper.  Startowało na raz dwóch zawodników. Dystanse na jakie oddawane były strzały to 300, 600, 800 i 900 metrów. Na konkurencje przewidziane było maksymalnie 8 strzałów na zawodnika, które należało oddać w ciągu 2 minut. Rzeczywistość pokazała, że na zakończenie pojedynku strzelcy przeważnie potrzebowali mniej niż 1 minutę.

precision 1Między konkurencjami dla rozluźnienia była jeszcze pewna atrakcja. Strzelanie z pozycji stojącej na 600m. Z nagrodą w postaci tajemniczej skrzyni.

Podsumowując była to bardzo udana impreza i jak myślę początek pięknej tradycji. Sponsorami wydarzenia były Kahles, Swarovski Optik, Lapua, Vihtavuori oraz sklep związany z tymi markami INCORSA.

Zapraszam do obejrzenia filmowej relacji z zawodów.

Kolejna edycja odbędzie się już 27-28 lipca 2018

Strona zawodów: http://precision1.pl