Övik torba w teren i na aparat

Od jakiegoś czasu szukałem torby, która umożliwi mi szybki i w miarę cichy dostęp do aparatu, podczas moich wędrówek po łowisku. Rozważałem różne opcje od dedykowanych pokrowców po specjalistyczne plecaki. Pokrowce dostępne na rynku są przewidziane głównie na aparat i nie zapakujemy do nich wiele więcej. Poza tym wszelkiego rodzaju suwaki i rzepy dyskwalifikują większość modeli pod kątem możliwie cichego używania w terenie. Jeżeli chodzi o plecaki to dostęp do aparatu zajmuje dużo czasu a właściwy skład broni jest utrudniony. Uznałem że najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie torby na jedno ramię z klapą . Dzięki takiemu rozwiązaniu aparat mamy dostępny zawsze  pod ręką. Przejrzałem ofertę takich toreb na rynku i bardzo ciekawą opcją spełniającą moje założenia okazała się torba Fjällräven Övik. ovik torba na ramię

Ovik bag FjallravenFirma Fjällräven znana jest z bardzo dobrej jakości swoich produktów. Torba Övik tak jak testowany wcześniej na łamach Polunek.pl plecak Stubben jest wykonana z materiału G1000. Jest to bardzo wytrzymały materiał, który zawoskowany nie przepuszcza wody do wnętrza torby.  Torba posiada dwie główne kieszenie. Jedna jest zamykana na suwak, tam umieszczam cześć przydatnych podczas polowania rzeczy. Druga jest osłonięta jedynie klapą torby i jest wystarczająco duża by umieścić tam lustrzankę czy jak w moim przypadku aparat z super zoomem Nikon Coolpix P900. Oprócz tego wspomniane kieszenie są wyposażone w mniejsze pozwalające na poukładanie naszego ekwipunku. Na froncie torby znajdziemy dwie zapinane na zatrzask mniejsze kieszenie. Całość przykrywana jest klapą wyposażoną w dwa zapięcia paskowe. Zagospodarowanie tej przestrzeni przeze mnie prezentuje film umieszczony poniżej w artykule.

Ovik zapakowaniePodczas polowania wszystkie kieszenie z zapięciami są zamknięte a klapę torby nie zapinam na paski. Dzięki temu jedyną kieszenią dostępną po podniesieniu klapy jest ta, w której znajduje się aparat. Jestem go w stanie wyciągnąć z torby w ciągu kilku sekund, nie odkładając żadnej części swojego ekwipunku na bok. Podczas lustrowania okolicy przez lornetkę, każdy myśliwy napotyka na wiele ciekawych do sfotografowania obiektów, które niekoniecznie są celem polowania. Odłożenie lornetki od oczu i sięgniecie do torby po aparat przebiega intuicyjnie i nie wymaga zwrócenia naszego wzroku na torbę. Obsługuje się ją wystarczająco cicho by nie zepsuć naszego podchodu. 

Podsumowując torba na ramię Övik jest bardzo łatwa w obsłudze. Może pomieścić duży aparat i pozwala na jego sprawne i stosunkowo ciche wyciągnięcie. W pozostałe kieszenie możemy pomieścić wszelkie przydatne na polowaniu akcesoria. Nie należy jednak przesadzać z pakowaniem, ponieważ ciężka torba będzie uciążliwa do noszenia, podczas długich wędrówek. Dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Poza wykorzystaniem jej w terenie, bardzo dobrze prezentuje się w codziennym użytkowaniu. Spokojnie zmieścimy w niej średniej wielkości laptopa.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji torby na filmie zamieszczonym poniżej.

LK

 

Strona produktu: https://www.fjallraven.pl/ovik-shoulder-bag