Hammer Patriot - Twardy zawodnik

Hammer patriotHammer Patriot to prosty telefon do pracy w trudnych warunkach.

Tak, telefon. Hammer Patriot nie jest smartphonem. Nie przejrzymy w nim internetu i nie zainstalujemy aplikacji. Telefon ma służyć do wykonywania połączeń oraz do wysyłania smsów. Wyposażony jest w fizyczną klawiaturę, którą sprawnie obsłużymy jednorącz, nawet skostniałymi od zimna rękami. Z funkcji bardziej nowoczesnych, ma wbudowany aparat, dzięki któremu wyślemy również wiadomość MMS. Prosty, niedotykowy, choć kolorowy ekran, pozwala również na odbiór MMS i przeglądanie zdjęć. To co charakteryzuje  urządzenie, to przede wszystkim  prostota i wytrzymałość na wszelkie zło, czekające za rogiem. Rzucanie, deptanie, topienie, mrożenie i inne przeciwności, które mu zaserwowałem, nic mu nie zrobiły. Podczas tych prób ekran nie pękł a telefon dalej dobrze wygląda. Powstało jedynie kilka rys. Ekran ma służyć do przeczytania sms i stopień jego zarysowania w skali czasu nie ma znaczenia. 

Hammer patriot i Victorinox midnite managerZainstalujemy w nim dwie standardowego wymiaru karty SIM, co pozwala na obsługę dwóch numerów telefonicznych.

Wśród aplikacji i urządzeń zainstalowanych przez producenta znajdziemy:

  • Radio, które odbiera przyzwoicie a głośnik jest do tego celu zaskakująco dobry
  • Latarkę
  • Dyktafon
  • Kalendarz
  • Aparat z funkcją kamery (matryca 2mpix)

Żeby cieszyć się z funkcji aparatu , kamery czy dyktafonu należy zainstalować karę pamięci.

Telefon posiada również Bluetooth. Muszę w tym momencie powiedzieć że w zestawie głośnomówiącym w moim samochodzie, Patriot działa o wiele lepiej od rasowego smartphona, którego używam na co dzień.

Konstrukcja jest wodoodporna z certyfikatem IP68. Uszczelki znajdziemy w każdej ruchomej części urządzenia. Patriot posiada diodę umieszczoną na szczycie telefonu, pełniąca funkcję latarki, którą włączymy jednym przyciskiem. Bateria pozwala na długie korzystanie z telefonu, bez codziennego ładowania. W końcu poza funkcją radia i latarki energia używana jest tylko do podstawowych zadań telefonu znanego nam sprzed lat.

Hammer patriot front

Hammer Patriot back

Producentem Hammera jest firma MyPhone. Model został zaprojektowany w Polsce.

Na koniec cena detaliczna… okolice 200zł… Za tak niezawodne i praktyczne urządzenie, wydaje się to być niewiele.

Podsumowanie:

Jeżeli telefon używany jest tylko do wykonywania połączeń i komunikacji sms/mms. Ma przetrwać przeciwności losu, czy zdarzenia podczas ciężkiej pracy w terenie/pracy to Hammer Patriot jest bardzo ciekawą propozycją, w której projektant postawił przede wszystkim na niezawodność w każdych warunkach.

Zapraszam do obejrzenia filmu z testu Hammera Patriot: